Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas novada bibliotēkā atklāta Evijas Amoliņas izstāde

2024-06-11

Siguldas novada bibliotēkā atklāta siguldietes Evijas Amoliņas izstāde “Vienmēr tavā pusē, tavā sirdī: dubultportreti”. Evijas Amoliņas tapušie darbi – eļļas tehnikā gleznotie un zīmētie portreti – mamma un meita, vēsta par mūsu dzīvē vistuvāko un dārgāko. Par saikni un attiecībām ar vistuvākajiem cilvēkiem un to novērtēšanu un apzināšanos. Katra cilvēka dzīves pamatu kodols ir ģimene. Kādā ģimenē esam auguši, tādi esam veidojušies. Un daudzas no vērtībām, ko ieguvām bērnībā, mēs nododam tālāk saviem bērniem. Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 31. jūlijam.

Attiecības vecākiem ar bērniem ir tik nozīmīgas. Saikne, kas ir starp bērniem un vecākiem, ir īpaša. Mammu un meitu saikne, vienai otras sajušana, ir ļoti īpaša. Evija Amoliņa par izstādi saka: “Ar šo izstādi vēlos iekustināt cilvēkos emocionālo stīgu par mūsu dzīvē visīpašākajiem cilvēkiem. Sajust un padomāt par to, kas visdārgākais mums dzīvē? Tie ir mūsu tuvie cilvēki, tie ir mūsu bērni, tie ir mūsu vecāki. Viņi – mūsu tuvie cilvēki – dod mums prieku, enerģiju, atbalstu, izaugsmi, sevis izprašanu.”

“Gleznot portretus ir bijis mans sapnis jau no jaunības. Pateicoties manai brīnišķīgajai skolotājai Agatei Apkalnei, esmu varējusi piepildīt savu sapni. Viņas mācīšanas maniere ir tieši piemērota man. Man ir bijuši arī citi nozīmīgi skolotāji, viens to tādiem ir Kārlis Dobrājs. Viņš man deva pirmās prasmes un iespaidus eļļas glezniecībā. Mākslas studijas gaisotne, krāsu smarža, sarunas, eļļas krāsu daudzās toņu tūbiņas, smalkas un ne tik smalkas otiņas, kluso dabu uzstādījumi – tas viss palicis siltā atmiņā. Gleznošana, māksla, radīšana pašai ar savām rokām – tas liek manai dvēselei gavilēt. Caur radīšanu saskatu nozīmi un patiesumu šai pasaulei. Gleznošana mani iekšēji sakārto un dod man enerģiju, tāpēc man šis process ir ļoti nepieciešams. Māksla ir brīnišķīgs veids kā darīt dzīvi harmoniskāku, skaistāku un arī laimīgāku, tāpēc, manuprāt, to vajadzētu vairāk iekļaut cilvēka dzīvē. Ne visiem jārada pašiem, bet katrs var būt skatītājs,” atzīst Evija Amoliņa.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.