Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Inčukalnā norisināsies XVI Vislatvijas Zirgu dienas

2024-07-09

No 12. līdz 14. jūlijam Inčukalna Nacionālajā sporta bāzē “Jauno jātnieku skolā” notiks tradicionālās XVI Vislatvijas Zirgu dienas, pulcējot  jātniekus un  zirgu mīļotājus no visas Latvijas.

Trīs dienu garumā Inčukalnā notiks krāšņas sacensības konkūrā (šķēršļu pārvarēšanā) ar šova elementiem, kur jātnieki skaistos tērpos sacentīsies individuāli, komandās, kā arī ar auto, tādējādi noskaidrojot, vai zirgs ir ātrāks nekā auto. Sacensību starplaikos būs iespēja vērot arī iejādes paraugdemonstrējumus, kas zināma kā zirgu dejošana mūzikas pavadībā. Skatītājus priecēs arī voltizēšana – vingrošana uz zirga un “hobby horse” sacensības. Būs konkursi, loterijas, viktorīnas, kurās būs iespēja laimēt vērtīgas balvas no sadarbības partneriem. Katru dienu būs organizētas ekskursijas, kurās būs iespēja izzināt staļļa dzīvi. Savukārt bērnus priecēs izjādes apkārt dīķim ar ponijiem un zirgiem, piepūšamās atrakcijas, stafetes, konkursi un dažādas radošās darbnīcas. Darbosies kafejnīca.

Vislatvijas Zirgu dienas ir svētki ne tikai profesionāliem jātniekiem, zirgu mīļotājiem, bet arī ģimenēm ar bērniem, kuru laikā ir iespēja iepazīties ar zirgu sportu Latvijā.

Sacensību programma

Piektdien, 12. jūlijā

Zirgu dienas sāksies ar maršrutu “Meeting of future olympic stars”, kur jaunie jātnieki sper pirmos soļus zirgu pasaulē uz lielā laukuma. Te būs iespēja redzēt pavisam jaunus jāšanas talantus ar saviem mīluļiem. Pēc tam sekos maršruts “Precīzāk brauksi, tālāk tiksi”, kurā ir 40 centimetru augsti škēršļi, un tas ir jāveic noteiktā laikā.

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā. “Ride & hobby horse” maršrutā piedalās komanda divu sportisko pāru sastāvā. Pirmais jātnieks ar zirgu veic šķēršļus 50 centimetru augstumā. Kad pirmais ir beidzis, maršrutu sāk otrais ir jātnieks ar koka zirgu, kas veic šķēršļus 40 centimetru augstumā. Dienas noslēdzošajā maršrutā “Uzmini, kas es esmu” dalībnieki  startēs krāšņos kostīmos un skaisti rotātos zirgos, pārvarot 60 līdz 70 centimetrus augstus šķēršļus.

Sestdien, 13. jūlijā

Diena sāksies ar “Izaicinājuma kausu”, kurā piedalīsies jātnieki no 25 gadu vecuma, kas nav lēkuši ar zirgiem sacensībās piecus gadus (veterinārārsti, treneri, hobija jātnieki), pārvarot 65 centimetrus augstus škēršļus. Pēc tam sekos ātruma maršruts, kurā jātniekiem jau būs jāpārvar 80 centimetrus augsti šķēršļi. “Līdz pirmajai kļūdai” maršrutā šķēršļi tiks pacelti 90 centimetru augstumā, kurus komandā pārvarēs divi jātnieki ar zirgiem. Kā pirmais jātnieks pieļauj kļūdu, otrais turpina iesākto līdz pieļauj kļūdu. Tā – līdz maršruts veikts. Uzvar ātrākā un precīzākā komanda. Maršrutā “Pink dream” jātnieki būs tērpušies rozā un pārvarēs 100 centimetrus augstus šķēršļus uz ātrumu. “Kurš ātrāks?” maršrutā vienlaikus startēs divi jātnieki divos identiskos maršrutos. Kurš ātrāk un bez kļūdām izlec 110  centimetrus augstus škēršļus, tas kvalificējas nākamajam raundam. Diena noslēgsies ar mūžam aktuālo jautājumu: kas ir ātrāks – zirgs vai traktors? To uzzināsim maršrutā “Ride&drive”.

Svētdien, 14. jūlijā

Noslēdzošā sacensību diena tiks atklāta ar ātruma maršrutu, kur jātnieki ar zirgiem pārvarēs 100 centimetrus augstus šķēršļus. Tad sekos grandiozais tērpu maršruts “Dāmas un kungI”, kuru iesāks daiļā dzimuma pārstāves, rotājušās skaistos tērpos, kopā ar izdaiļotiem zirgiem, pārvarot 100 līdz 105 centimetrus augstus šķēršļus sev izvēlētas mūzikas pavadībā. Kad dāmas būs beigušas lēkt, startēs izrotājušies kungi un zirgi. Pēc krāšņa un muzikāla rīta diena turpināsies ar “rīgas zeļļu izaicinājumu”, kur pēc  95 centimetrus augstu šķēršļu maršruta veikšanas jātniekiem grozā būs jāmet pieci soda metieni. Savukārt “Speed&music” maršrutā jātnieki sev izvēlētas mūzikas pavadībā pēc iespējas ātrāk pārvārēs 120 centimetrus augstus šķēršļus. Sacensības noslēgs “Zirgu dienu grand prix” – 130 centimetrus augsts šķēršļu maršruts ar pārlēkšanu, kas ir pa spēkam tikai pieredzējušam jātniekam un zirgam.

Plašāka informācija par pasākumu www.latvianhorses.lv.
XII Vislatvijas Zirgu dienas organizē “Jauno jātnieku skola”. “Jauno jātnieku skola” kopš 2007. gada ir viens no modernākajiem sporta kompleksiem Baltijā ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, Latvijā lielāko jāšanas manēžu un plašiem, mūsdienīgiem staļļiem. Kopš dibināšanas 2007. gadā “Jauno jātnieku skola” ir spējusi sevi pierādīt kā nopietnu sporta centru, par ko liecina 2019. gada vasarā iegūtais Nacionālās sporta bāzes statuss.

Biļetes iespējams iegādāties pasākuma norises vietā, kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

Pasākuma norisi atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

 

Informāciju sagatavoja:
“Jauno jātnieku skolas” mediju pārstāve
Inga Zālīte

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.